2010 Yılı

BELEDİYEMİZCE 2010 YILI İÇERSİNDE YAPILAN VE YAPIMINA DEVAM EDİLEN ÇALIŞMALAR

1-Kasabamızın muhtelif yerlerindeki caddeler yine çamur ve kötü durumda idi söz konusu yerlere yaklaşık  7000 m2 kilitli parke taşı döşemesi yapılarak o yerlerdeki vatandaşlarımızın daha temiz yollara kavuşması sağlandı böylece kasabamızın taş döşenmeyen çok az bir kısmı kaldı kasabamızın yollarını tertemiz bir şekilde taş ile kapladık ve vatandaşlarımıza kırkalıya yakışır bir şekilde daha temiz modern cadde ve sokaklara sahip olmalarını sağladık.

2-Yine 2010 yılı içersinde kasabamızdaki kanalizasyonu bulunmayan muhtelif yerlere ilave ek yaklaşık 1800 metre kanalizasyon döşeyerek bu yerlerde bulunan vatandaşlarımızın kanalizasyon sorununu çözdük böylece kasabamızda alt yapı sorunu hemen hemen hiç kalmadı denecek kadar azaltmış olduk Zaten kırkalı haklıda buna layıktı.                      

3-Yine 2010 yılı içersinde Kasabamız baraj etrafına piknik mesire yeri için çalışmalara başladık ve yaklaşık olarak 400mt  taş duvar örülmesi ve  mangal yerleri yapılarak vatandaşlarımızın nezih bir ortamda piknik yapabilmesi için ilk adımlar atılmış oldu .

4-Yine 2010 yılı içersinde: Kasabamızın çocuklarının  park oyun alanlarının etrafına ihate duvarları yapılarak çocuklarımızın kapalı bir alanda dışardan gelebilecek tehlikelere karşı korunması sağlanarak daha güvenli ve huzurlu bir ortamda oyun oynamaları sağlanmıştır.Çocuklarımız bizim geleceğimizdir onlara hizmet etmekten her zaman kıvanç duyacağız.  Kasabalı Halkımıza ve çocuklarımıza hayırlı olsun.

5-Yine 2010 yılı içersindeBelediye Hizmet binamızı çevreleyen bir ihate duvarı yoktu bu nedenle bir çok tehlike ve istenmeyen olaylara neden olmakta idi bu nedenle belediye hizmet binasınınn  etrafına ihate duvarı yapılarak belediyemiz daha güvenli ve modern hale getirilmiş oldu .

6-Yine 2010 yılı içersinde: Daha yeşil bir kırka için Kasabamızın muhtelif yol güzergâhlarına ve kırka göledi etrafına ağaçlandırma işlemleri devam ederek yeni ağaçlar dikildi. İnşa Allah ilerde bu ağaçlar büyüdüğü zaman daha güzel yemyeşil bir kırka mız olacaktır.                 

7-Yine 2010 yılı içersinde; Kasabamız ortayol mevkiisinde eskiden kullanılan ve ilçeye ulaşımı daha da kısaltan  ortayolun açılması için çalışmalara başlandı ve ortayol sinanpaşa Kırka asfaltına bağlandı söz konusu ortayol açılarak Kasabalı halkımızın ilçeye daha kısa yoldan ulaşımı sağlanmış oldu . Kasabalı halkımıza  hayırlı olsun.  . 

8-Yine 2010 yılı içersinde Kasabamızın Muhtelif Cadde ve sokaklarında bulunan evlerin içme suyu bulunmamakta idi derhal bu vatandaşlarımızın içme suyu sorunlarının çözümü için çalışmalara başladık ve yaklaşık 500-600 metre ilave içme suyu şebekesi döşedik böylece vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilerek içme suyuna kavuşması sağlanmıştır.

9- Yine 2010 Yılında Kasabamızın muhtelif cadde ve sokaklarına mobese kameraları döşenerek kasabamızda gelişen olaylar yerinde görülerek kasabamız  daha güvenli hale getirilerek suç oranı azaltılmış oldu ve kasabamız daha huzurlu bir hale geldi .

10-Yine 2010 yılı içersinde Kasabmızda bilindiği üzere Bezelye üretimi yapılmaktadır ve Kasabalı çiftçilerimizin gelir kaynağında önemli rol sahibidir Bizde Belediye olarak Kasabalı halkımızın yetiştirdiği bezelyeleri daha iyi bir pazara sunabilmeleri için ve bezelye tanıtımını yapmak için kasabamızda 10 temmuz 2010 tarihinde KIRKA BELEDİYESİ HALK KÜLTÜR SANAT VE BEZELYE FESTİVALİ isimli bir festival düzenleyerek hem kasabamızın turizm amaçlı tanıtımı hemde üretilen bezelyelerin tanıtımı yapılarak  Kasabalı halkımızın daha geniş pazarlara tanıtımı yapılmış oldu .

11- Yine 2010 yılında Kasabamızda bulunan çocuk parklarına çeşitli fitness aletleri yapılarak kasabamız gençliği spora özendirilerek gelecekte daha sağlıklı vatandaşlarımızın yetişmsi sağlandı.

12-Yine 2010 yılı içersinde Kasabamız İçme suyu şebekesinin su kaynağından su deposuna kadar olan kısmı deforme olmuş ve işebeke içersine yabancı maddeler girmekte dii buda kasabalı halk sağlığı açıısndan hiçte hoş olmayan bir durum olmakta idi. Su kaynağından su deposuna kadar yaklaşık 3 km şebeke borusu döşenerek hem içme suyu şebekesi yenilenmiş hemde kasabalı halkımızın daha sağlıklı içme suyuna kavuşması sağlanmıştır. Kasabamızın içme suyu problemi kökten halledilmiş oldu. Kasabalı halkımıza hayırlı uğurlu olsun.

13- Yine 2010 yılı içersinde Kasabamız Arazi sulama kanallarına ek ilave şebekeler yapılarak kasabalı halkımızın daha rahat ve daha kolay bir şekilde tarlalarını sulamasına imkan sağlanmış oldu .

14-Yine 2010 yılı içersinde Kasabamız sokak ve caddelerine yeni ilave çöp konyteynırları yerleştirilerek kasaba cadde ve sokaklarının daha temiz bir ortama kavuşması sağlanmış oldu.

15- Yine 2010 yılı içersinde Sinanpaşa – kırka karayolu ışıklandırılarak Kasabalı halkımızın gece yolculukları daha güvenli ve huzurlu bir ortamda yapmaları sağlandı.

16- Yine 2010 yılında Belediyemize ait bir internet sitesi yayın hayatına başlayarak Hem kasabamız mobesa kameraları online olarak internet ortmında izlenmesi ve belediyemiz internet sitesinde gurbetçilerimizin ve tüm dünyanın kasabamızdan sıcak haberlere ulaşması sağlandı.Ayrıca internet sitesi ile kasabamız tanıtımına katkıda bulunduk kasabalı halkımıza hayırlı olsun .

17-Yine Kasabamız mücavir alanı içersinde muhtelif yerlerdeki özellikle Baraj yakınlarındaki yeraltından doğal bir şekilde yeryüzüne çıkan pınarlara çeşmeler yapılarak Kasabalı halkımızın kullanımına sunulmuş oldu Böylece kasabalı halkımız daha sağlıklı ve daha hijyenik bir ortamda su ihtiyaçlarını gidermiş olacak. Kasabalı halkına hayırlı olsun.

18-Yine 2010 yılı içersinde Kasabamız İlöğretim okulu binasının bir çok yerti deforme olmuştu.Bizlerde Hemen okulun muhtelif yerlerinin tamiratı işine başladık (boya Badana, çatı tamiratı odaların tamiratı,vs gibi işler yapılarak okulumuzun daha modern ve yenilenmiş bir hizmet binasına kavuşması sağlandı.

19-Yine 2010 yılı içersinde rutin hizmetlerimiz (ulaşım, çöp toplama diğer hizmetler .vs ) gibi hizmetlerimiz devam etmiştir.