2009 Yılı

BELEDİYEMİZCE 2009 YILI İÇERİSİNDE YAPILAN VE YAPIMINA DEVAM EDİLEN ÇALIŞMALAR 

1-Kasabamızın muhtelif yerlerindeki caddeler yine çamur ve kötü durumda idi söz konusu yerlere 2000 m2 kilitli parke taşı döşemesi yapılarak o yerlerdeki vatandaşlarımızın daha temiz yollara kavuşması sağlandı böylece kasabamızın taş döşenmeyen çok az bir kısmı kaldı kasabamızın yollarını tertemiz bir şekilde taş ile kapladık ve vatandaşlarımıza kırkalıya yakışır bir şekilde daha temiz modern cadde ve sokaklara sahip olmalarını sağladık.

2-Yine 2009 yılı içersinde kasabamızdaki kanalizasyonu bulunmayan muhtelif yerlere ilave ek yaklaşık 1200 metre kanalizasyon döşeyerek bu yerlerde bulunan vatandaşlarımızın kanalizasyon sorununu çözdük böylece kasabamızda alt yapı sorunu hemen hemen hiç kalmadı denecek kadar azaltmış olduk Zaten kırkalı haklıda buna layıktı.                      

3-Yine 2009 yılı içersinde DSİ ile işbirliği yapılarak Kasabamızı ortadan ikiye bölen derenin  olası bir sel baskınında kasabamızdaki evlere zarar vermesi tehlikesine karşı etrafının çevre düzenin yapılarak etrafına taş duvar örülmesi gerekmekte idi. Bunun için DSİ ile işbirliği içersinde gereken hafriyat işlemleri yapılmış taş duvarıda  örülerek hem kasabalı halkımız olası bir taşkında zarar görmesi engellenmiş hem de kasabamız güzel ve modern bir görünüme kavuşmuştur..

4-Yine 2009 yılı içersinde: Kasabamızın çocuklarının ihtiyacı  olan çocuk park oyun alanları yapılarak çocuklarımız sokak aralarından kurtulmuş ve   çocuklarımızın yıllardır en büyük problemi olan  oyun oynama alanlarına parklarına kavuşturulmuştur. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir onlara hizmet etmekten her zaman kıvanç duyacağız.  Kasabalı Halkımıza ve çocuklarımıza hayırlı olsun.

5-Yine 2009 yılı içersinde; Kasabamızda bulunan İlköğretim Okulunda en büyük ihtiyaç olan voleybol sahası ve basketbol sahası bulunmamakta idi Okulumuz voleybol takımının çeşitli müsabakalarda aldığı dereceler aşikârdır. Bizde kırka Belediyesi olarak hemen kolları sıvayıp öğrencilerimizin bu sıkıntısını Okulumuza bir adet voleybol ve basketbol sahası inşa ederek giderdik böylece okulumuz öğrencileri daha modern ve daha temiz bir sahada Hem Beden eğitimi derslerini hem de spor çalışmalarını yapar hale geldi. Kasabamıza ve okulumuz öğrencilerine hayırlı olsun. Eğitime desteğimiz sürmeye devam edecektir.

6-Yine 2009 yılı içersinde: Daha yeşil bir kırka için Kasabamızın muhtelif yol güzergâhlarına ve kırka göledi etrafına ağaçlandırma işlemleri devam ederek yeni ağaçlar dikildi. İnşa Allah ilerde bu ağaçlar büyüdüğü zaman daha güzel yemyeşil bir kırka mız olacaktır.                 

7-Yine 2009 yılı içersinde; Belediyemizde bulunan hizmet aracı ekonomik ömrünü tamamlamış ve hizmetlerin aksamasına neden olmakta idi derhal Belediyemize ve kasabamıza yakışır bir şekilde 2010 model Bir hizmet aracı alarak hizmetlerin yapılmasını daha hızlı ve seri bir şekle getirdik. Kasabalı halkımıza ve Belediyemize hayırlı olsun.  . 

8-Yine 2009 yılı içersinde Kasabamızın Muhtelif Cadde ve sokaklarında bulunan evlerin içme suyu bulunmamakta idi derhal bu vatandaşlarımızın içme suyu sorunlarının çözümü için çalışmalara başladık ve yaklaşık 750 metre ilave içme suyu şebekesi döşedik böylece vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilerek içme suyuna kavuşması sağlanmıştır.

9- yine 2009 Yılında okulumuzdaki öğrencilere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Bir Eğitim hediye seti(Kalem Silgi Boya Vs)    dağıtılarak onları Eğitim açısından özendirdik. Geleceğimiz olan öğrencilerimizin eğitimde özenerek ilerde daha büyük işler başaran bir kırka geleceği için her zaman desteklerimizi vermeye devam ediyoruz Kırkanın Geleceğini Önemsiyoruz.

10- Kasabamızda eksikliği büyük bir ölçüde hissedilen meyve bahçesi konusuna hemen değindik ve İçersinde Birçok meyve ağacının bulunduğu bir meyve bahçesi oluşturduk böylece kasabamız hem daha yeşil bir ortama kavuştu hem de Çeşitli meyve fidanları ile gelecekte kırkalı vatandaşlarımıza hizmet verecek bir hale gelmesi için ilk adım atılmış oldu kasabalı halkımıza hayırlı olsun .

11- Yine 2009 yılı içersinde rutin hizmetlerimiz (ulaşım, çöp toplama vs ) gibi hizmetlerimiz devam etmiştir.